Bal karnawałowy

Dnia 22.02.2017 w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem "W krainie bajek i baśni". Odwiedziły nas księżniczki, wróżki, Elzy z Krainy Lodu, biedronki, policjanci, strażacy, Masza, Zorro, Indianin, kosmonauta a nawet muszkieterzy, rycerze, żyrafa i wiele innych postaci. Wszyscy razem wsiedli do pociągu i wyruszyli do Krainy Bajek i Baśni. Pierwszy przystanek był w Krainie Królewny Śnieżki. Tu zatrzymaliśmy się na chwilę by zatańczyć "Krasnoludka". Wsiedliśmy do pociągu i wyruszyliśmy do Krainy Brzydkiego Kaczątka. Na tym przystanku nie mogło obyć się bez wspólnego tańca "Kaczuchy". Na koniec odwiedziliśmy "Smerfy" i tu towarzyszyły nam "Smerfne hity". W między czasie odbył się konkurs z balonem, podczas którego wyłoniliśmy Królów i Królowe Balu. Nie obeszło się oczywiście bez pokazu mody. Każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swój strój. Oprócz tych atrakcji mieliśmy gości specjalnych - harcerzy z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej, którzy włączyli się we wspólną zabawę i przeprowadzili kilka zabaw z dziećmi. Wszyscy dobrze się bawili i z dużą energią uczestniczyli w imprezie. 

Spotkania wigilijneNadchodzą magiczne i najpiękniejsze święta w roku. Z tej okazji w poszczególnych oddziałach odbyły się spotkania wigilijne. 

Dzieci wraz z paniami przygotowały pełną wzruszeń część artystyczną. Nie zabrakło też życzeń i wspólnego świętowania przy pełnym smakołyków stole. O naszych milusińskich nie zapomniał też Gwiazdor, który dzisiaj odwiedził nasze przedszkole. Ten najbardziej oczekiwany gość nie zawiódł naszych podopiecznych - wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Kubek z własnym zdjęciem był wspaniałą niespodzianką. 

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia w imieniu naszej przedszkolnej społeczności chciałabym życzyć Państwu spokojnych, radosnych i spędzonych w rodzinnym gronie świąt, a także pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku. 

Dyrektor Przedszkola
Lidia Peplinska

Dziękujemy Państwu Knitter oraz Pani Warnke-Bartosz za nadesłane zdjęcia. Część z nich znajduje się poniżej. 


Finał Szlachetnej Paczki


W ubiegły weekend w naszym przedszkolu odbył się finał Szlachetnej
Paczki. Pod okiem pani Joanny Wróblewskiej oraz pozostałych
wolontariuszy zostały przygotowane i rozwiezione paczki do
potrzebujących rodzin w naszej okolicy. Jesteśmy dumni, że w ten sposób
mogliśmy wspomóc tak piękną inicjatywę jaką jest Szlachetna Paczka.
Wolontariuszom i darczyńcom należą się ogromne brawa za kawał dobrej roboty :)

Wiyzta Zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca "Ziemia Czerska"


W piątek (18.11.2016 r.) gościliśmy w naszym przedszkolu Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca "Ziemia Czerska". Dzieci przygotowały piękny występ - tańczyły i śpiewały, a do tego nie zabrakło charakterystycznych kaszubskich pisków :) Prowadząca zajęcia, pani Mirosława Sarnowska, opowiedziała naszym Przedszkolakom o tradycyjnych strojach, które są częścią artystycznych występów czerskiego zespołu. Dziewczęta na głowie noszą wianek, włosy mają splecione w dwa warkoczyki splecione czerwoną wstążką, ich szyje zdobią piękne korale z bursztynu, a do tego zdobi je biała koszula, granatowa lub niebieska spódnica i biały fartuszek z wyszywanymi kaszubskimi wzorami. Chłopcy z kolei na głowie mają kapelusze, noszą też białe koszule i niebieskie lub granatowe wępsy, również bogato zdobione, a także buksy, czyli spodnie. Nie można zapomnieć oczywiście o skorzniach, czyli solidnych, skórzanych butach, bez których taneczne harce nie miałyby takiego wydźwięku :) Nasze Przedszkolaki były bardzo zainteresowane pokazem, zwłaszcza, że zostały zaproszone do wspólnego tańca!                     Nie trudno więc się domyśleć, że wśród naszych Pociech znalazło się wiele dzieci, które chętnie dołączyłyby do zespołu.        

Bardzo dziękujemy zespołowi, a w szczególności pani Mirce, która tak pięknie przygotowała młodych tancerzy :)

Eksperymenty

Niedawno odwiedziło nas centrum szkoleniowo-wdrożeniowe w Chojnicach. 
Wspólnie robiliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów :) 
Zapraszamy na naszego fanpage'a na obejrzenie filmików z zajęć.

Pierwsze dni naszych Maluszków w naszym przedszkolu

Więcej zdjęć na naszym facebooku: www.facebook.pl/aniolowo


Dni Adaptacyjne - zdjęciaDzień Rodziny, Dzień Ojca i zakończenie roku szkolnego 


Dzień Rodziny, Dzień Ojca i zakończenie roku szkolnego - wszystko jednego dnia! Był to z pewnością dzień pełen wrażeń zarówno dla naszych Maluszków, jak i dla ich Rodziców oraz dla nas samych! :) 

A do tego wszystkiego żegnaliśmy kolegę Radka, który od września zawita w szkolne progi :)

Na naszym facebook'u znajdą Państwo filmiki z tego słonecznego dnia!


Pokaz muzyki etnicznej


9 maja 2016 r. w naszym przedszkolu zagościły wszelakie instrumenty z całego świata! 
A co najlepsze - sami mogliśmy na nich pograć :)

Zapraszamy po więcej zdjęć tutaj. 


Przedstawienie o księżniczce Trambambulci!


Przedstawienie bardzo nam się podobało. Dziękujemy za przygotowanie Stowarzyszeniu Grupa M "Możesz wszystko"! :) 
Więcej zdjęć na naszym facebooku: facebook.pl/aniolowo

Obchodzimy Dzień Ziemi


Tak obchodziliśmy Dzień Ziemi! Spotkanie z leśnikiem, wizyta przyjaciół z Przedszkola Kubucia Puchatka oraz ciekawe przedstawienie pełne piosenek.                                
Wręczono też nagrody za konkurs "Nasz ogród". 

Obchodzimy pierwszy dzień wiosnyWizyta w czerskim LOBal karnawałowy już za nami!


Bal karnawałowy już za nami! Świetnie się bawiliśmy, a towarzyszyły nam koleżanki-wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego im. Wincenego Pola w Czersku za co bardzo im dziękujemy! Każdy miał piękne, kolorowe stroje, były tańce i zabawy... Było prawie jak na karnawale w Rio! :)

A za zaangażowanie w organizację balu dziękujemy pani Dagmarze Popielas, dzięki której ponownie z wizytą przyszedł Zielony Słoń, a także pani Marzenie Gruchała, dzięki której mogliśmy bawić się z koleżankami z czerskiego LO :)


Ferie w przedszkoluDzień Babci i Dziadka (część II 27.01.2016 r.)Dzień Babci i Dziadka (część I 26.01.2016 r.)Wręczenie nagród w Rejonowym Konkursie Plastycznym


Niedawno zostały wręczone nagrody w Rejonowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez SP1 w Czersku. Nasze przedszkolaki również brały udział w tym konkursie. Amelka Nakielska zajęła I miejsce, a Paulinka Lipianka otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych małych artystek i wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszej owocnej pracy i jak największych sukcesów :-)

Ostatnie dni 2015 roku w naszym przedszkolu były podróżą do... krainy bajek!

Zdjęcia na naszym fanpage'u:www.facebook.com/aniolowo

Wizyta elfów i Gwiazdora w naszym przedszkolu!


Piątek (18.12.2015 r.) był dniem pełnym niespodzianek i niesamowitych wrażeń dla naszych krasnalków. O godzinie 10:30 rozpoczęło się przedstawienie pt. "Leniwe elfy", przygotowane przez Stowarzyszenie Grupa M "Możesz wszystko". Przedstawienie zakończyło się wizytą Gwiazdora. Magiczny dzień uwieńczyły Jasełka przygotowane przez kadrę naszego przedszkola oraz przez nasze maluszki. Nie zabrakło wspólnego odśpiewywania kolęd i pastorałek. Podczas uroczystości wręczyliśmy też nagrody "Konkursu na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy". Za wszystkie prace serdecznie dziękujemy - każda była piękna! Prace z konkursu zostały sprzedane na kiermaszu podczas jasełek, a dochody uzyskane w wyniku ich sprzedaży przeznaczone zostaną na potrzeby edukacyjne dla dzieci z naszego przedszkola.


Z wizytą w bibliotece Szkolenie metodą Sherborne dla rodziców 


W ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dla rodziców w formie szkolenia metodą Sherborne. Szkolenie poprowadziła pani psycholog - Marzena Gruchała, która już kiedyś miała okazję prowadzić w naszym szkoleniu różne zajęcia. Spotkanie było bardzo udane - było dużo śmiechu i radości. Oby takich spotkań było jak najwięcej :) 
Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz ich pociechom za obecność!

Więcej zdjęć na naszym fanpage'u: www.facebook.pl/aniolowo

Prace na konkurs naszych zdolnych przedszkolaków :)


Praca Paulinki Lipianki na konkurs plastyczny :)

Małgosia Połom z pracą na konkurs plastyczny :)


Z wizytą przy Pomniku dla ofiar faszyzmu 


29 października nasze maluszki miały okazję złożyć znicze przy Pomniku dla ofiar faszyzmu w latach 1939 - 1945. 


Zajęcia korekcyjne naszych maluszków :)
Dzień Anioła Stróża


W ubiegły piątek (02.10.2015 r.) obchodziliśmy dzień naszego patrona - Anioła Stróża. Z tej okazji odwiedził nas największy i najlepszy Anioł na świecie - ksiądz Arek! Opowiedział nam wiele ciekawych informacji na temat niebiańskich stworzeń, a następnie dał bojowe zadanie - pokolorowanie aniołka. Wszyscy sprostali temu zadaniu i w nagrode dostali pysznego cukierka. Nie możemy doczekać się przyszłorocznego Dnia Anioła Stróża - z pewnością będzie jeszcze lepiej! :-)


Spotkanie z policjantami oraz przyjaciółmi z przedszkola     "Kubusia Puchatka"

W ubiegłą środę (23.09.2015 r.) w naszym przedszkolu gościli panowie policjanci oraz dzieci z przedszkola "Kubusia Puchatka" w Czersku. Całą akcję zorganizowała pani Dagmara Popielas za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni. :-)      Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa, miały okazję przymierzyć sprzęt policyjny oraz poznać nowych przyjaciół. 
Za całą akcję serdecznie dziękujemy!

Dni adaptacyjne sierpień 2015


W dniach 27-28 sierpnia 2015 r. w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla dzieci, które w nadchodzącym roku szkolnym rozpoczną u nas edukację przedszkolną. Każda grupa miała zajęcia w swojej przyszłej sali. Dzieci szybko się zaklimatyzowały. Niektóre z nich przyniosły już poduszki i kocyki :-) Mamy nadzieję, że czas w przedszkolu w roku szkolnym 2015/2016 upłynie tak miło, jak podczas zajęć adaptacyjnych :)

Dzień Rodziny za nami!


Dzień Rodziny za nami! Jak się bawiliście? Mieliśmy przepyszne jedzonko, wspaniałe zabawy, wodzireja-czarodzieja i oczywiście ognisko i grochówkę! Kto ma lepiej? Chyba nikt :) Oto namiastka zdjęć, po więcej zapraszamy tutaj

Mamy filmik z Dnia Mamy! W Dzień Dziecka nasze przedszkolaki jeździły wozem strażackim!Dzień Matki w naszym przedszkolu


Jak się bawiliśmy? Wyśmienicie!
Na początku nasze maluszki trochę się stresowały - w końcu każdego ogarnia stres, gdy ma wystąpić przed tak ważnymi gośćmi, jak mamusie oraz tatusiowie :-) W każdym razie nasze przedszkolaki są bardzo dzielne i dały radę. Oprócz wierszyków i rymowanek zaśpiewały nam również 3 piosenki, które pilnie przygotowywały na zajęciach z panią Dorotą Sekitą. :-)
Oczywiście nasi milusińscy, jak wszyscy profesjonaliści, potrzebowali krótkich przerw, żeby ochłonąć od tylu emocji. I właśnie w czasie tych przerw wystąpiła dla nas młodzież ze 
"Stowarzyszenia Grupa M - możesz wszystko". Swoimi pięknymi wokalami czas urozmaiciły: Emilia Błocińska, Oliwia Ossowska z koleżankami, a także Patrycja Peplinska. 
Wystąpili również mali artyści - były piosenki i piękne wierszyki. 
Nie zabrakło również zabaw i laurek dla mam. 
Na sam koniec, zmęczeni i spragnieni, wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez mamy naszych przedszkolaków - za co bardzo dziękujemy! Wszystko było przepyszne i szybko zniknęło ze stołów. :-) Niedługo znów wspólnie się zobaczymy podczas obchodów Dnia Rodziny w czerwcu! Do zobaczenia! Dziękujemy za wspólnie spędzony dzisiaj czas! :-)

Nasze przedszkolaki na konkursie recytatorskim :)Wspólna wyprawa do zielonego słonia :)"Nie, ale z miłości" - spotkanie ze specjalistą


W ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie rodziców z panią psycholog Marzeną Gruchałą. Poruszane były kwestie prowadzenia rozmowy z dzieckiem, skutecznego odmawiania i tłumaczenia dlaczego "nie".  Oprócz tego każdy z rodziców mógł indywidualnie skonsultować się z panią Marzeną. Jakie wrażenia? Podzielcie się nimi na naszym fanpage'u!


Odwiedzili nas przyjaciele z Brzechwolandii! 


Tak jest! 
W tym tygodniu (21.04) do dzieci z naszego przedszkola przyszły dzieci z Brzechwolandii :-) Nasi goście przygotowali wspaniały występ. Wspólnie się bawiliśmy, a na koniec było to, co lubi każdy... BITWA NA GAZETOWE KULE!!! :-) 
Każdy był zadowolony ze spotkania. 
Oby takich więcej!

My też widzieliśmy zaćmienie Słońca!

Jak wiadomo, 20 marca (ubiegły piątek) w Polsce można było oglądać niecałkowite zaćmienie Słońca. Nasze maluszki również mogły je zobaczyć. Zjawisko rozpoczęło się o 9:47 i trwało przez około dwie godziny. W XXI wieku to już siódme zaćmienie! Kolejne będziemy mogli oglądać w Polsce: 

10 czerwca 2021: od 11.57 do 13.42

25 października 2022: od 11.14 do 13:32

29 marca 2025: od 11.49 do 12.59

12 sierpnia 2026: od 19.17 do BRAK DANYCH

2 sierpnia 2027: od 10.20 do 12.22

12 czerwca 2029: od BRAK DANYCH do 5.15

Źródło: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Zacmienie-Slonca.-Kiedy-nastepne-KALENDARZ-00002613

Drzwi otwarte 18.04.2015r. Zabawa w LOUroczyste otwarcie przedszkola (25.02.2015r)


Spotkanie informacyjne dla rodziców i ich pociech (24.04.2014)