Kącik dziecka


Czytanie w życiu dziecka, to bardzo ważna kwestia. Czytając dziecku pobudzamy jego wyobraźnię, pomagamy zrozumieć świat. W książkach dziecko często odnajduje też odpowiedzi na ważne dla niego pytania. Na przykład w Biblii dowiaduje się kim jest Bóg, a w serii "Uczucia Gucia" uczy się, czym są emocje i jak sobie z nimi radzić.
Doskonale wiemy, że w codziennym biegu Rodzicowi czasami trudno odnaleźć się w gąszczu bajek i wybrać te, które są odpowiednie. Dlatego wychodzimy temu na przeciw i od lutego, raz w miesiącu będziemy publikować zestaw bajek, które warto przeczytać Maluchom. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie pomoże Państwu zgłębić relację z dzieckiem, a wspólne chwile przy książce zapadną w pamięci Waszej i Dziecka na długo. :)

Publikujemy bajki online, a także zestaw książek, które warto mieć w swojej domowej bibliotece na dłużej.S

Dlaczego warto czytać dzieciom?


Źródło: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/pkmd-dlaczego-czytac

Bajki onlineZadania dla chętnych - Starszaki


W trosce o edukację naszych Starszaków, przygotowaliśmy zadania dla dzieci 5-6 letnich na czas pobytu w domu.
Zachęcamy do pracy z dziećmi w wolnych chwilach. Nie marnujemy czasu - działamy! :)

Zadania dla chętnych - wszyscy :)Domowa bilioteczka


Seria Uczucia Gucia
Naciśnij mnie Hervé Tullet
Nowe przygody Bolka i Lolka
Pucio mówi pierwsze słowa Marta Galewska-Kustra
Z muchą na luzie ćwiczymy buzię Marta Galewska-Kustra

Warto zapoznać też z listą książek opublikowaną przez serwis Cała Polska czyta Dzieciom. Pozycje zostały przygotowane dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Kryteria wyboru zostały opublikowane tutaj.


Kącik Małego Artysty


Kreatywność pomaga dziecku wyrazić emocje, poradzić sobie z nimi. Pozwala zrozumieć świat. Odnaleźć siebie i swoje zainteresowania. Rodzic z kolei dzięki twórczym pracom dziecka może zajrzeć w jego głąb. To dlatego kreatywność i jej rozbudzanie u dziecka są tak ważne. Ale jak to zrobić? Jak pobudzić kreatywność dziecka, aby nie ograniczyć jego fantazji?
Na to pytanie świetnie odpowiada artykuł fundacij Natuli Dzieci są ważne, który znajdą Państwo tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z nim i rozpoczęcia kreatywnej przygody ze swoim dzieckiem. Również w tej kwestii chcemy Państwu pomóc
i raz w miesiącu będziemy publikować zestaw kreatywnych ćwiczeń.