Kliknij, aby edytować treść...

Rekrutacja trwa!Karta zgłoszeniowa dziecka na rok szkolny 2018/2019


Dwulatek też może!


Wszystko zaczyna się od przedszkola, a nasze przedszkole jest najlepszym startem dla Państwa Dzieci!

Dwulatek też może! Tak jest - od 5 grudnia w naszym przedszkolu zostaje utworzony oddział dwulatków, dlatego też zapraszamy do zapisywania swoich małych pociech do naszego przedszkola.

Zapewne większość z Państwa zastanawia się czy posyłanie dwulatka do przedszkola to nie za szybko. Stawiacie sobie Państwo różne pytania. Postaramy się na nie odpowiedzieć i wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

1. Moje dziecko nie jest samodzielne. Trzeba mu pomagać przy ubieraniu i jedzeniu. 

Odpowiedź: Dziecko w przedszkolu bardzo szybko uczy się samodzielności, która w dorosłym życiu będzie przecież bardzo potrzebna. A na początku niezbędną pomoc otrzymuje od wychowawców, którzy zrobią wszystko, by Państwa Maluch poczuł się w naszym przedszkolu bezpiecznie, okazując mu wsparcie i bliskość.

2. Wydaje mi się, że moje dziecko nie jest wystarczająco rozwinięte, by zacząć naukę w przedszkolu. Obawiam się też kontaktu z innymi dziećmi

Odpowiedź: To właśnie w przedszkolu dziecko kształtuje wyobraźnię i zainteresowania dzięki rozmaitym zajęciom podstawowym i dodatkowym. Nawiązuje pierwsze przyjaźnie, kontakty z rówieśnikami, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu z nawiązaniem komunikacji w przyszłości, a dzięki licznym spacerom oraz dogoterapii poznaje przyrodę i uczy się z nią współżyć, co zaowocuje prawidłowym rozwojem emocjonalnym. 

3. Moje dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie korzystać z toalety. Myślę, że to duża przeszkoda do rozpoczęcia nauki w przedszkolu.

Odpowiedź: Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie - dzieci, które rozpoczynały edukację w naszych progach i nie potrafiły samodzielnie korzystać z toalety, bardzo szybko się tego nauczyły. Przykład brały ze starszych dzieci, czując się przy tym bardziej dojrzale. Tak więc z pewnością nie stanowi to problemu, a nawet może go rozwiązać.

Zapewne pytań jest więcej, ale te wymienione wyżej są raczej najważniejszymi i najczęściej stawianymi. Dlaczego jeszcze warto zapisać dwuletnie dziecko do naszego przedszkola? Odpowiedź poniżej. 

Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża jest placówką dla najmłodszych dzieci o nowoczesnym i najwyższym standardzie. Każdego dnia zapewniamy dzieciom prawidłowy rozwój, dobrą opiekę oraz szereg atrakcji. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, stosująca alternatywne metody nauczania, jest z pewnością ogromnym atutem przedszkola. O standardzie przedszkola świadczy fakt, iż coraz więcej dzieci spędza czas właśnie w naszych progach! Jeśli nie jesteście Państwo zdecydowani, czy Wasze dziecko odnajdzie się wśród innych maluchów – bez obaw! Do naszej placówki uczęszczają nie tylko dzieci przygotowujące się do szkoły, ale także młodsze – każde z nich bardzo szybko zaadaptowało się do nowego miejsca i rówieśników.

Zapewniamy, że nasze przedszkole to najlepszy start dla Państwa dziecka. Wszystko to dzięki wyposażeniu i szerokiej ofercie edukacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z nią oraz do zapisania Państwa Maluszka do naszego przedszkola – satysfakcja gwarantowana!

Aby zapisać dziecko do naszego przedszkola wystarczy pobrać kartę zgłoszeniową, wypełnić ją oraz oddać dyrekcji lub wysłać pocztą. Karta dostępna jest w przedszkolu oraz na naszej stronie internetowej.

Jesteśmy przygotowani do przyjęcia dzieci od zaraz.

Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża w Czersku to nowoczesna placówka oferująca:
- wykonanie budynku przy zastosowaniu najnowszych technologii
- wysoki standard budynku i wykończenia
- nowoczesny mechanizm wentylacji mechanicznej, dzięki czemu dzieci mogą oddychać świeżym powietrzem przez cały czas
- przestronne, kolorowe sale edukacyjne
- każda z sal posiada własny taras
- każda z sal posiada własną łazienkę z kilkoma umywalkami oraz toaletami
- każda z sal posiada własny magazyn, pomoce naukowe oraz łóżeczka przeznaczone do leżakowania dla naszych najmłodszych pociech
- atrakcyjnie urządzona, przestronna sala korekcyjna z mnóstwem zabawek, w tym: basen z piłeczkami, drabinki, wielkie klocki oraz tor przeszkód
- własny mini plac zabaw
- dostęp dzieci do ogrodu, gdzie wiosną i latem zajmują się dbaniem o sadzonki.

Kochani Rodzice!


Z radością informujemy o sukcesach naszych artystów!
Filip Woźniak z grupy „Kwiatki” otrzymał nagrodę 
w konkursie powiatowym pt. „Mój ulubiony film”. 
Natomiast Ksawery Konefka z grupy „Aniołki” zdobył
III miejsce w rejonowym konkursie plastycznym pt. „Czytamy książki Janusza Korczaka”. 


Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Gratulujemy sukcesu!

Droga Mamo! Drogi Tato!


Publikujemy linki do artykułów o wychowaniu dzieci. Zapraszamy do lektury - warto :)


Dary dla Schroniska "Przytulisko" w Chojnicach


Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy! Oto jak dużo udało nam się zebrać dla Schroniska "Przytulisko" w Chojnicach. Nasze Przedszkolaki miały także okazję poznać jednego z jego mieszkańców i zaprzyjaźnić się z nim. 
Jesteśmy dumni z zaangażowania przedszkolnej społeczności - jeszcze raz bardzo dziękujemy :)


Zajęcia oligofrenopedagogiczne

Nasza Placówka oprócz szerokiej oferty zajęć dodatkowych oferuje także zajęcia oligofrenopedagogiczne przeznaczone dla dzieci z różnymi dysfunkcjami i zaburzeniami w rozwoju. Podczas indywidualnych zajęć dziecko nie tylko więcej się nauczy, ale dostanie szansę na osiągnięcie najwyższego poziomu rozwoju. Jesteśmy przygotowani na to, aby razem    z Państwem wspinać się na najwyższe szczyty możliwości Waszych Pociech.

Jak wyglądają sale naszych Przedszkolaków? Zobaczcie sami!


Sala AniołkówSala KwiatkówSala MotylkówKoncepcja pracy 


Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją pracy naszej placówki.

Urodzinki, urodzinki dla chłopczyka i dziewczynki :-)

Urządzamy maluchom wyjątkowe przyjęcia w gronie rówieśników, zapewniając
zabawę i przygodę. Dzięki naszym urodzinom dzieci rozwijają swoją wyobraźnię
i sprawność manualną a także pogłębiają swoje zainteresowania – 
możliwość wyboru tematycznych urodzin na życzenie dziecka

Praktyka czyni mistrza...


Drogie studenki, drodzy studenci pedagogiki wczesnoszkolnej!

              Rozpoczął się rok akademicki, a co za tym idzie czas nabycia praktyki w wybranym przez Was kierunku.                                     Jeśli wybraliście pedagogikę wczesnoszkolną i potrzebujecie praktyk – zapraszamy do naszego przedszkola.                        Jesteśmy otwarci dla ludzi, zwłaszcza młodych, którzy potrzebują nabyć doświadczenia. 

Zapraszamy do kontaktu u dyrektora placówki:
Lidia Peplinska 888 334 179/pas@aniolowoczersk.pl