Przedszkole Anioła Stróża


„…Przyprowadzajcie do nas swe pociechy, tu czeka zabawa, nauka i śmiechy...”

Rusza rekrutacja na rok szkolny 2019/2020!

Kochani Rodzice! Kochane Pociechy!

             Z radością informujemy, iż od dnia 1 lutego 2018 r.                ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2018/2019.

Zgłoszenia dziecka do naszego Przedszkola można pobrać w zakładce "Do pobrania" lub w zakładce "Rekrutacja 2018/2019", gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje o rekrutacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Niepubliczne Przedszkole Anioła Stróża w Czersku to nowoczesna placówka oferująca:

 • wykonanie budynku przy zastosowaniu najnowszych technologii
 • wysoki standard budynku i wykończenia
 • nowoczesny mechanizm wentylacji mechanicznej, dzięki czemu dzieci mogą oddychać świeżym powietrzem przez cały czas
 • przestronne, kolorowe sale edukacyjne
 • każda z sal posiada własny taras
 • każda z sal posiada własną łazienkę z kilkoma umywalkami oraz toaletami
 • każda z sal posiada własny magazyn, pomoce naukowe oraz łóżeczka przeznaczone do leżakowania dla naszych najmłodszych pociech
 • atrakcyjnie urządzona, przestronna sala korekcyjna z mnóstwem zabawek, w tym: basen z piłeczkami, drabinki, wielkie klocki oraz               tor przeszkód 
 • własny mini plac zabaw
 • dostęp dzieci do ogrodu, gdzie wiosną i latem zajmują się dbaniem o sadzonki. 


W ramach zajęć edukacyjnych nasze Przedszkole w roku szkolnym 2017/2018 oferuje szereg zajęć:

 • niemal codzienne spacery, mające na celu zbliżyć dzieci do przyrody i wyjaśnić im jej funkcjonowanie
 • profesjonalnie przeprowadzany program wychowania przedszkolnego
 • zajęcia okolicznościowe (Dzień Anioła Stróża, Dzień Dziecka etc.)
Oprócz tego oferujemy:
 • zajęcia teatralne
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia saviv-vivre 
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia logopedyczne
 • zajęcia języka angielskiego
 • trening pamięci i koncentracji
 • kuchcikowo
 • dogoterapia

Dla Dzieci, które są w naszym przedszkolu dłużej niż do godziny 14:00 oferujemy także:
 • zajęcia karate
 • koło badawcze
 • zajęcia recyklingowe. 

Szczegółowy opis wyżej wymienionych zajęć znajdziecie Państwo poniżej.

W naszym Przedszkolu dzieje się nie mało - warto sprawdzić czym charakteryzują się zajęcia dodatkowe :)


Zgodnie z założeniami naszej placówki najważinejszym zadaniem dodatkowych zajęć jest rozwijanie u dzieci uzdonień artystycznych i intelektualnych, dlatego też prezentujemy Państwu szczegółowy opis zajęć dodatkowych, abyście Państwo już dziś mogli dowiedzieć się, czego będzie się uczyć Wasze dziecko.  

Koło Plastyczne - "Pastelandia"

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki plastyce dziecko nie tylko pobudza     i wyraża swoje myśli i emocje, ale również zaspokaja potrzebę ekspresji. Ponadto plastyka uwrażliwia dzieci na piękno różnorodnych zjawisk, zarówno przyrodniczych jak i społecznych. Rozwija wyobraźnię poprzez kontakt z wytworami sztuki. Uczy wiary we własne siły i możliwości. Rozwija umiejętność posługiwaniasię różnorodnymi technikami plastycznymi. Udział dziecka w zajęciach koła plastycznego umożliwi mu aktywne poznawanie świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i dążeniami. 

Koło teatralne - "Nasz mały teatrzyk"
Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taka jest niewątpliwie zabawa w teatr. Teatr stwarza dobrą atmosferę grupową    i spełnia również funkcję terapeutyczną. Głównym celem koła teatralnego jest zapoznanie dziecka ze sztuką teatralną, poznanie środków wyrazu artystycznego, stosowanych w teatrze, kształcenie umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych. Wprowadzenie gry aktorskiej                 w inscenizacjach i widowiskach teatralnych zakończonych występem przed publicznością. 
Zajęcia rytmiczno-taneczne

Taniec jest jednym ze sposobów przeżywania i przekazywania emocji. Jest formą zabawy i odprężenia, umożliwia regenerację sił fizycznych, psychicznych oraz podnosi sprawność ruchową. Dzieci w formie zabawy przy muzyce poznają proste elementy tańca. Zajęcia taneczne pozwalają ujawnić u dzieci inicjatywę, kreatywność, aktywność i samodzielność. Wyrabiają pozytywne cechy charakteru oraz kształcą wrażliwości estetyczne. Taniec rozwija zdolności i umiejętności muzyczne, wdraża do świadomego operowania całego aparatu ruchowego, kształtuje estetykę tuchu oraz rozwija zamiłowanie do tańca i muzykowania. 

Trening pamięci, koncentracji i uwagi
Koncentracja uwagi potrzebna jest przy wszystkich świadomych działaniach. Możemy ją podzielić na koncentrację krótkotrwałą, któa występuje wówczas, gdy na krótko intensywnie musimy skupić się na jakiejś czynności, rzeczy. Koncentracja uwagi to umiejętność skupienia się na tym, co robimy. Kiedy robimy to, co lubimy, nie myślimy o koncentracji, ona po prostu jest. Problem zaczyna się, kiedy trzeba zrobić coś na co nie mamy ochoty, w czym jest problem, co nie sprawia radości i brak jest motywacji do działania w tym kierunku. Umiejętność koncentracji można ćwiczyć. Ćwiczenia takie zaowocują w przyszłości pod postacią sukcesów szkolnych. Dobra koncentracja dodaje dzieciom pewności siebie i wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. 

Kuchcikowo
Kuchcikowo to cykl zajęć, w czasie których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości. Realizując te zajęcia, dzieci usprawniają się manualnie poprzez: krojenie, obierania, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Nabywają nowe doświadczenia i doskonalą czynności związane        z samoobsługą. Dzięki zajęciom kulinarnym dziekco uczy się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, posługiwania się sztućcami, dbałości o porządek. Przyrządzanie posiłków uczy zachowania przy stole, posługiwania sztućcami, dbałości o porządek. Przyrządzanie posiłków uczy dziecko kreatywnego myślenia, staje się ono bardziej śmiałe, samodzielne oraz lepiej zorganizowane. Nabywa prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. A wszystko to poprzez świetną zabawę. Oprócz umiejętności kulinatnych nasi Podopieczni uczą się zasad zdrowego odżywiania, dzięki czemu stają się świadomymi konsumentami :) Podsumowaniem wysiłków kulinarnych jest wspólna degustacja pyszności stworzonych przez dzieci oraz zachwyt nad smakami i aromatami. 

Savior Vivre
Nawyki stylu bycia kształtują się już od najmłodszych lat. Pewne postawy nabyte w dzieciństwie pozostaną na dalsze lata życia, dlatego każdy człowiek powinien wiedzieć jak się zachować w różnych sytuacjach: w kinie, teatrze, na przyjęciu itp. Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie i po prostu trzeba je znać. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom dzieci nauczą się kulturalnie obcować z ludźmi,                       a w przyszłości nie będą miały powodów do wsydu za własne zachowanie i zawsze będą stanowić wzór do naśladowania. 

Dogoterapia
Dogoterapia to metoda, która jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych, pełnosprawnych bądź niepełnosprawnych, lub po prostu dla tych, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami. Skupmy się jednak na najmłodszych. Dogoterapia przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci z zaburzeniami i niepełnosprawnością psychiczną oraz fizyczną, dziecięcym porażeniem mózgowym, ADHD, autyzmem, zespołem Downa, niedowładami kończyń, zaburzeniami mowy i wzroku, zaburzeniami lękowymi, wadami postawy itp. Pomoże ona również dzieciom, które mają trudności w nauce, w szkole, problemy z rówieśnikami czy rodzicami. Z takiej formy zajęć może więc skorzystać naprawdę wiele dzieci. Pies spełnia rolę łącznika pomiędzy dzieckiem a nauczycielem i pozwala na przełamanie bariery lęku przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu, kształtowanie pozytywnych emocji dziecka, wydłużanie koncentracji uwagi. Takie zajęcia z pewnością pomogą w prawidłowym rozwoju dziecka i kształtowaniu jego kontaktu ze zwierzętami. 

Zajęcia recyklingowe - "Jak zrobić coś z niczego?"
Na zajęciach recyklingowych dzieci wykonują proste, przydatne i oryginalne akcesoria. Zajęcia te rozwijają wyobraźnię i inspirują do twórczego działania. Każdy przedszkolak wie, czym jest recykling, a dzięki tym zajęciom dowie się jak go wykorzystać. A skoro każde dziecko lubi tworzyć prace plastyczne, to dlaczego nie połączyć tego z dbaniem o środowisko? Zajęcia te, podobnie, jak zajęcia plastyczne, pozwalają na wyrażenie emocji dziecka, wyrażenie jego inwencji twórczej, wyrażenie siebie. Dzięki zajęciom recyklingowym nauczą się też dbałości o środowisko, segregowania śmieci oraz odzyskiwania odpadów. Wpływają pozytywnie na kształtowanie emocjonalności dziecka. 

Koło badawcze - "Mali odkrywcy"
Wszystkie dzieci cechuje ciekawość wobec otaczającej rzeczywistości. Więcej wiedzieć, słyszeć, czuć - to naturalna potrzeba każdego dziecka. Celem zajęć jest rozwój dzieci, uczenie logicznego myślenia, krytycznnego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego,  umiejętności porównywania, uogólniania, rozbudzania świadomości ekologicznej oraz motywowanie dzieci do wykazywania własnej inwencji i zadawania sobie pytań. głównymii metoami zajęć są metody aktywizujące i metody praktycznego działania. 

Wszystkie realizowane w naszej placówce zajęcia dodatkowe wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości i zdolności.